PROFESSIONAL SOLUTIONS

FOR INDUSTRIAL HYGIENE

Since 2003, SILVERTECH develops specific hi-tech solutions. The focus of our current development activities is currently set on nano-technology with innovative products for several industries. To be able to cope with the many different requirements of clients, we provide not only cleaning, disinfecting, protection and maintenance chemicals and also wide range of products for professional and seamless support of our clients.

SİLPEROX NEDİR ?

SILPEROX organik bir kimyasaldır. Organik olması ve kalıntı bırakmaması özelliği ile tüm sektörlerde kolaylıklar sağlamakta, iş ve sağlık kaybının ortadan kalkmasında yardımcı olmaktadır. İşletmelerin daha hijyenik olmasına imkan verirken aynı zamanda ortamdaki insanların sağlıklı kalmasına katkı sağlar. Özellikle ULV pulvarizasyonu ile diğer yöntemlerle ( silme , spreyleme gibi.. ) ulaşılamayan bölgelerin tamamına ulaşılabilme şansı vardır . ULV yöntemi ile çok kısa bir sürede mevcut ortamda bulunan tüm bakteri , virüs , mantar ,spor , küf ve maya gibi tüm mikroorganizmaları bertaraf etme kabiliyeti vardır. Cross kontaminasyon riski olan tüm toplu ve kapalı alanlarda Özellikle dirençli RNA yapılı zarflı ve zarfsız virüsler ( kuluçka özellikli ) , DNA yapılı zarflı ve zarfsız virüsler ve bakteriler üzerinde son derece etkilidir ; herhangi bir kimyasal kalıntı bırakmaması , uygulama neticesinde suya ve oksijene parçalanıyor ve durulamaya gerek duyulmaması SİLPEROX ‘ u rakipleri arasında benzersiz kılmaktadır.

Silperox özellikle solunum yoluyla yayılan virüsler için yapılacak ULV uygulaması ile mücadele edilebilir ; uygulama yapılacak mevcut ortamın boşaltılmasına gerek kalmadan uygulama işlemi gerçekleştirilebilir , ürünün binde beş veya yüzde bir oranında seyreltilerek kullanılması o ortamda bulunanlara herhangi bir toksik etkisi olmaz. Tamamen suya ve oksijene parçalanır ve asla kimyasal kalıntı bırakmaz.